fbpx

Mide BTX

Mide BTX

Midenin açlık ve iştah üzerinde etkili olan sinir ve kaslarını geçici süre etkisiz hale getirilmesi mantığına dayanan mideye nüfuz ettirilen, ameliyatsız endoskopik olarak uygulanan bir obezite tedavi yöntemidir.

Ortalama 15-20 dakika süren uygulamanın ardından, midenin iştah ve açlık üzerinde etkili olan sinir ve kasları 4-6 ay süreyle etkisiz hale getirildiği için iştah azalır, mide kaslarının kasılma yeteneğini kaybetmesi nedeniyle midenin boşalması gecikir, besinlerin midede daha uzun süre kalması sayesinde tokluk süresi uzar, daha az gıdayla daha kolay doyulur ve kilo kaybı amaçlanır.

Normalde karbonhidratlı gıdalar mideyi 2-4 saatte terk ederken, bu uygulamadan sonra midenin boşalma süresi 12 saate kadar uzayabilir. Bu uygulama, midenin açlık hormonu salgılayan bölümlerine de uygulandığı için kişinin iştahının azaltılmasında ve tokluk süresinin uzatılmasında etkinliğe sahiptir. Bu uygulama ile 6-8 ay içinde fazla kilonun %40’ının verilmesi ve ideal kiloya ulaşılması sağlanabilmektedir.

ArabicEnglishGermanTurkish
İletişim Formu
close slider
Araç çubuğuna atla