Burun Estetiği

Detaylı Bilgi Al :

0533 021 05 94

Burun Estetiği Ameliyatı, genel anestezi altında yaklaşık 2-2,5 saat diliminde yapılır. Başka bir yerden kıkırdak alınarak yapılan ameliyatlar biraz daha uzun sürebilir. Ameliyat sonrası buruna özel üretim silikon tampon koyuyoruz. Bu tamponlar da çıkartılırken hem hastaya hem de doktora çok büyük rahatlık sağlıyor. Burun bütünlüğünü korumasını sağlaması için de burun üstüne plastik atel koyuyoruz. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınır. Ertesi gün kontrollerimiz sonrası taburcu edilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Teknikleri

Burun estetiği ameliyatlarında kesinin yapıldığı yere göre değişen, açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti olarak adlandırılan iki teknik kullanılır.

Açık Rinoplasti

Burun alt ucundan, iki burun deliğinin birleştiği yerden yarım santimlik bir kesi yapılarak uygulanan tekniktir. Açık Rinoplasti ’de burun cildi tamamen kaldırılarak kemik ve kıkırdağa rahatlıkla müdahale imkanı olur. Genellikle tercih ettiğim tekniktir.

 

Kapalı Rinoplasti

Her iki burun içinden yapılan kesilerle uygulanan tekniktir. Kapalı Rinoplasti ‘de kemik ve kıkırdağa ulaşım sınırlıdır. Ameliyat sonrası iz burun içinde kalır, belli olmaz. Düzeltilecek bölgeye ulaşım imkanı varsa tercih edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme

Burun estetiği ameliyatı sonrası göz çevresi şişlik ve morluk oluşması beklenen bir durumdur. Bu durumu gidermek için buz tedavisi ve morluk giderici kremler kullanıyoruz. Gün geçtikçe azalma gözlemliyoruz. Ameliyat sonrası burun içinde kabuk ve ödem oluşmaktadır. Bu da nefes almanızı zorlaştırmaktadırlar. Bunları gidermek için de burun spreyi ve krem reçete etmekteyiz. Tamponlar ve plastik atel ameliyattan bir hafta sonra çıkartılmakta, dikiş atıldıysa dikişiniz alınmaktadır. Bantlarınız yenileniyor, 1 hafta daha bantlı yaşantımız devam ediyor. Burnumuzdaki şişliklerin büyük çoğunluğu birinci ayımızda iniyor. Daha sonrasında size verilen kontrol tarihlerinde doktor ziyaretimizi yapıyoruz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası burnumuzu dışarıdan gelecek her türlü darbeye karşı koruyoruz. Bunun için yaptığımız sporlara ve gözlük kullanımına bir süre ara veriyoruz. Gece yatarken de baş dik şekilde yatıyoruz. Burunun yerine oturması zaman aldığı için ne kadar uzun süre dikkat edersek, o kadar güzel sonuçlar alıyoruz. Takılan tampon ve atele doktorunuz dışında müdahale edilmesine izin vermiyorsunuz. Güneşten de bir süre burnumuzu koruyoruz.